News

Zapraszamy na Spinningowe Mistrzostwa Koła Fabryczna, które odbędą się w dniu 10.10.2021 r. Zbiórka i zapisy do godz. 8:00 na łowisku przy ul. Folwarcznej (parking na górze). Opłata startowa 5 zł. Więcej informacji udzieli kol Waldemar Kaczmarek tel. 605 765 800.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 września 2021 roku zmarł Kol. Tadeusz Wojciech Wilczyński. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 8 października 2021 r. (piątek) o godz. 11:00 uroczystym przejściem od kaplicy do miejsca spoczynku na cmentarzu Grabiszyńskim o czym zawiadamia pogrążona w smutku Rodzina.

Zarząd Koła Wrocław - Fabryczna Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrocławiu zwołuje Zwyczajne - Sprawozdawczo Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Koła PZW Wrocław - Fabryczna, które odbędzie się w dniu 21 listopada 2021 r. w sali Domu Wędkarza we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego nr 65 o godzinie 9:30 - w I terminie lub w II terminie o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Członków do wzięcia udziału w Walnym Zgromadzeniu. Prosimy o zabranie ze sobą legitymacji członkowskiej PZW.

W sobotę 18.09.2021 r. przypadał Dzień Sprzątania Świata. Koło Wrocław-Fabryczna wraz z firmą KILOUTOU Polska, partnerem tego szczytnego celu, zorganizowało sprzątanie będącego pod naszą opieką stawu Cegielnia Stabłowicka. Mimo zapowiadanej złej pogody w wydarzeniu wzięło udział 20 osób, a zebrane zostały 2 tony śmieci. Jest to mniej niż w ubiegłym roku, ale po zeszłorocznej akcji było po prostu czyściej. Po zapełnieniu worków i kontenera na śmieci uczestnicy sprzątania zostali poczęstowani pyszną gorącą zupą gulaszową, kiełbasą oraz kaszanką z grilla. Współpraca, którą nawiązaliśmy z firmą KILOUTOU Polska w zeszłym roku pokazuje, że są jeszcze ludzie, którym zależy na środowisku naturalnym. Kilkoro uczestników przyprowadziło swoje pociechy, aby pokazać najmłodszym, jak należy dbać o środowisko i niech to będzie najlepszą lekcją dla nas wszystkich. Szkoda tylko, że wędkarze innych kół wędkarskich Koło 122 Astra, Koło 31 Wrocław - Leśnica, które także organizują swoje zawody na Cegielni Stabłowickiej nie wsparli naszych działań i nie przyłączyli się to tak szczytnej akcji. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie, a wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy!

 

W niedzielę 12.09.2021 r. na rzece Odrze na wysokości sklepu E.Leclerc odbędzie się II tura zawodów feederowych z cyklu Interdyscyplinarnego Mistrza Koła Wrocław-Fabryczna. Zapisy w dniu zawodów na łowisku do godziny 7:00 (zbiórka na dużym parkingu). Start zawodów godz. 8:00, Zakończenie 12:00. Opłata startowa wynosi 10 zł (dla osób nie uczestniczących w I turze zawodów). Wędkujemy według regulaminu zawodów feederowych (przypon min. 50 cm, bez rurki antysplątaniowej). Zawody odbywać się będą w reżimie sanitarnym w związku z pandemią Covid-19.

W dniu 18.09.2021 przypada Dzień Sprzątania Świata. Koło Wrocław-Fabryczna wraz z wypożyczalnią sprzętu Kiloutou Polska, partnerem tego szczytnego celu, po raz drugi bierze udział tej akcji i wspólnie posprzątamy akwen Cegielni Stabłowickiej (u zbiegu ulic Głównej i Stabłowickiej). Zapraszamy wszystkich na godzinę 9:00. Spotykamy się przy „Karpiodylu” od ulicy Głównej. Firma Kiloutou w tym roku bierze udział już czwarty rok z rzędu. Po raz pierwszy, Kiloutou wzięło udział w akcji w 2018 roku. Wówczas, w całej Polsce uczestniczyło 217 wolontariuszy i zostało zebrane w sumie 3,5 tony śmieci! W 2019 było już 700 osób i zebrane zostało w całym kraju prawie 8 ton śmieci! Dlatego też i w tym roku nasze Koło chce połączyć siły i uporządkować teren wokół łowiska Cegielnia. Teren, z którego korzystają nie tylko nasi wędkarze, ale i okoliczni mieszkańcy uprawiający tam sport lub spacerując z dziećmi. W ubiegłym roku wydarzeniu wzięło udział blisko 30 osób, a rezultaty akcji przerosły nasze oczekiwania. Zebraliśmy około 3 ton śmieci rożnego pochodzenia - tych wędkarskich również. Przyłącz się do nas! To niebywała okazja do tego, by zrobić coś pożytecznego dla naszej planety, to również jest to szansa by spędzić ze sobą trochę czasu poza pracą, jak i zaszczepić w naszych dzieciach motywację do tego typu działań. Więcej informacji o samej akcji znajdziecie natomiast na stronie https://www.worldcleanupday.org/ .

 

W Dniu 29.08.2021 r. na Łowisku Cegielnia Stabłowicka Zarząd Koła Wrocław-Fabryczna organizuje cykliczne zawody wędkarskie oraz sprawnościowe. Jak co roku zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy i rywalizacji nad wodą. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie opłaconej karty wędkarskiej i członkowskiej przez jednego członka rodziny. Zapisy do zawodów wędkarskich i sprawnościowych do godz. 9:00 przy "Karpiodylu" - zejście od ul. Głównej. Regulamin zawodów przedstawią sędziowie, a także będzie można się z nim zapoznać w gablocie nad stawem. Wszystkie dzieci, które chcą uczestniczyć w zawodach muszą mieć opiekunów. Ze względu na epidemię prosimy wszystkich uczestników o zachowanie standardów sanitarnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których wędkarstwo jest pasją i sposobem na miłe spędzenie czasu nad wodą. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Do zobaczenia nad wodą!

W dniu 22.08.2021 przy ul. Monopolowej odbędzie się druga runda zawodów o Mistrzostwo Koła Wrocław-Fabryczna w dyscyplinie spławikowej. Zapisy na łowisku do godz. 7:00,  opłata 10 zł - dla osób które nie uczestniczyły w pierwszej rundzie. Łowimy na jedną wędkę od godz 9:00 do 13:00 .Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Koła Wrocław-Fabryczna.

W niedzielę 18.07.2021 r, na łowisku na rz. Odrze przy ul. Toruńskiej Zawalnej na wysokości sklepu E.Leclerc rozegrana zostanie I tura Spławikowych Mistrzostw Koła. Zbiórka i zapisy na łowisku do godz. 7:00. Opłata startowa 10 zł (za 2 tury). Wędkowanie od godz. 9:00 do 13:00. Więcej informacji udzieli kol. Waldemar Kaczmarek pod nr telefonu: 605 765 800. Powodem zmiany jest udostępnienie łowiska przez Okręg PZW we Wrocławiu przy ul. Zawalnej na zawody Colmic-Cup.

W sobotę 26 czerwca br, odbyły się zawody działającej w naszym Kole Wędkarskiej Sekcji Herbapol. Wystartowało 14 zawodników Sekcji oraz zaproszeni goście. Zawody wygrał kol. Działa Zdzisław, 2 miejsce zajął kol. Jeziorny Jacek, 3 miejsce zajął kol. Kalita Sebastian, 4 miejsce zajął kol. Wilczyński Piotr, 5 miejsce zajął kol. Bednarski Andrzej, który dodatkowo wygrał nagrodę w kategorii największa ryba. Zwycięzcom gratulujemy! Galeria zdjęć dostępna jest na naszym fanpage na Facebook .

W dniach 03-04 lipca 2021 r. rozegrane zostaną wyjazdowe zawody o Puchar Prezesa Koła PZW Wrocław-Fabryczna. Impreza tym razem zorganizowana zostanie na łowisku w Dębniku koło Namysłowa. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł (koszt przejazdu, opłata za wędkowanie na łowisku oraz poczęstunek z grilla). Wyjazd z Wrocławia (Nowy Dwór - Zemska) o 16:30, następny przystanek ul. Zaporoska (ok. wiaduktu przy Lubuskiej) ok godz. 17:00. Do wagi brana będzie 1 największa ryba. Przewidziane nagrody: I mce - Puchar oraz 100 zł, ponadto wśród uczestników rozlosowane zostaną 3 nagrody pieniężne po 50 zł. Ilość uczestników imprezy ograniczona do 22 osób - decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do czwartku 1 lipca br. Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie kol. Waldemar Kaczmarek: 605 765 800.

Zarząd Sekcji PZW przy WZZ "Herbapol" organizuje w dniu 26.06.2021 roku zawody wędkarskie. Zawody odbędą się na rzece Odrze od strony sklepu E.Leclerc, wjazd między mostami za plażą. Spotkanie wędkarzy na parkingu przy wjeździe o godzinie 7:00, docelowe łowisko: SEKTOR C (za barem), przewidziane są atrakcyjne nagrody. Opłata startowa wynosi 10 zł. Metoda wędkowania dowolna - na dwie wędki. Dodatkowych informacji udziela kol. Jacek Jeziorny tel. 601 426 136.

W dniu 13.06.2021 na rzece Odrze przy ul. Zawalnej odbyła się pierwsza tura zawodów o mistrzostwo Koła Wrocław-Fabryczna w feederze .W zawodach w miłej i koleżeńskiej atmosferze startowało 22 zawodników. Zawody zaliczone będą do klasyfikacji Interdyscyplinarny Mistrz Koła Wrocław-Fabryczna. Druga tura zawodów zaplanowana została na dzień 12.09.2021 na rzece Odrze na wysokości sklepu Leclerc. Pełna lista wyników na naszym fanpage: facebook.com/pzw.fabryczna

Podkategorie

The latest news from the Joomla! Team
   
© Koło PZW Wrocław Fabryczna