2024-05-29

Regulamin zawodów

REGULAMIN
ZAWODÓW MISTRZOWSKICH KOŁA PZW WROCŁAW – FABRYCZNA
W KLASYFIKACJI INTERDYSCYPLINARNY MISTRZ KOŁA

 

 1. Zawody mistrzowskie rozgrywane są w oparciu o sportowy regulamin PZW. Wszelkie inne ograniczenia będą ogłaszane przez Sędziego lub organizatora, przed rozpoczęciem zawodów.
 2. Klasyfikacja zawodników w zawodach mistrzowskich odbywa się zgodnie z zajętymi miejscami, w punktacji ujemnej. (1 miejsce = 1 pkt, 2 m. = 2 pkt, 3 m. = 3 pkt, itd…)
 3. Nagrodzonych zostanie trzech pierwszych zawodników. Nagrodami są medale oraz nagrody pieniężne w wysokości:
  • 1 miejsce – 200 zł
  • 2 miejsce – 150 zł
  • 3 miejsce – 100 złPomiędzy pozostałymi zawodnikami zostaną rozlosowane 3 nagrody po 50 zł, wg kolejności z listy zapisów.
 4. Do klasyfikacji „Interdyscyplinarny Mistrz Koła” zaliczane jest 6 tur zawodów w 4-ech dyscyplinach. (Spławikowe – 2 tury, feederowe – 2 tury, Spinningowe – 1 tura, podlodowe – 1 tura). Do klasyfikacji zalicza się 5 tur z 6-ciu.
  W przypadku nieodbycia się którejś z dyscyplin i zostanie rozegrane łącznie 5 tur, aby zaliczyć się do klasyfikacji trzeba uczestniczyć w co najmniej 4-ech turach. W przypadku zorganizowanych 4-ech, 3 tury należy zaliczyć.
 5. Punktacja w zawodach „Interdyscyplinarny Mistrz Koła” rozgrywa się na takich samych zasadach jak punktacja w zawodach mistrzowskich. Zawodnik z najmniejszą ilością punktów zostaje zwycięzcą.
 6. Po zakończeniu sezonu i podsumowaniu klasyfikacji „Interdyscyplinarny Mistrz Koła”, zostanie wręczonych 5 nagród pieniężnych dla zwycięzców, wg poniższego:
  • 1 miejsce – 500 zł,
  • 2 miejsce – 400 zł,
  • 3 miejsce – 300 zł,
  • 4 miejsce – 200 zł,
  • 5 miejsce – 100 zł.

 

REGULAMIN
ZAWODÓW GRUNTOWO-SPŁAWIKOWYCH
KOŁA PZW WROCŁAW – FARBYCZNA

 

 1. Zawody rozgrywane są w oparciu o regulamin sportowy PZW oraz zgodnie z limitami obowiązującymi na danym łowisku. (dot. akwenów, na których istnieją odrębne przepisy). Ustalono dolną granicę wymiaru ryb wkładanych do siatki – min. 20 cm, a w zawodach podlodowych min. 15 cm.
 2. Po zakończonej odprawie stanowiska są rozlosowywane.
 3. Zawodnicy mogą łowić z brzegu na dwie wędki dowolną metodą z wyłączeniem metody spinningowej oraz łowienia na żywej, martwej czy filetowanej części ryby.
 4. Zawody odbywać się będą na żywej rybie i wszystkie po zważeniu trafią do wody. Ważenie odbywa się na stanowiskach, sędziowie chodzą z wagą.
 5. Długość siatki powinna wynosić minimum 3,5 m i jej końcowa część powinna być obciążona aby zapewnić rybom szansę przetrwania.
 6. Zawody wygrywa zawodnik z największą łączną wagą ryb.
 7. Zwycięzca zawodów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł, natomiast pośród reszty obecnych zawodników zostanie rozlosowanych 5 nagród po 50 zł.