2024-04-24

Bogdan Jaroszek

W dniu 6 czerwca 2009 rozegrano w Darłowie zawody o Indywidualny Puchar Bałtyku i Drużynowe Morskie Mistrzostwa Okręgu PZW we Wrocławiu. Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane w dwóch rundach (sobota – niedziela), ale pogoda pozwoliła na wypłynięcie w morze tylko w sobotę i to właśnie wyniki z soboty są ostatecznymi. Nasze Koło było reprezentowane przez dwie dwuosobowe drużyny: „Fabryczna 1” i „Fabryczna 2”. Nasi chłopcy spisali się na medal(e) gdyż drużyna „Fabryczna 1” w składzie: Bednarski Wiesław, Jaroszek Bogdan została Drużynowym Mistrzem Okręgu PZW we Wrocławiu. Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Fabryczna 2” w składzie: Laskosz Tadeusz, Nowakowski Piotr. Natomiast w Indywidualnym Pucharze Bałtyku nasi zawodnicy zajęli odpowiednio miejsca: 2. Jaroszek Bogdan, 3. Laskosz Tadeusz, 5. Bednarski Wiesław i 8. Nowakowski Piotr. Zawodników w morze zabrały dwa kutry: Alisia i Sparky. Największą rybę złowił kol. Jacek Bals – dorsz 95 cm. Komisja Sędziowska: Bogdan Jaroszek, Wiesław Kamiński, Sebastian Łuszcz, Piotr Nowakowski, Karol Wszołek, Mariusz Zmarzły.