2024-03-29

Zmiany we władzach PZW- Teodor Rudnik nowym prezesem ZG PZW. W ubiegłym tygodniu obradował XXXI Krajowy Zjazd Delegatów PZW w Spale. Podczas niego wybrano nowego prezesa oraz główne organy PZW. Od tej chwili na czele związku będzie stał Teodor Rudnik. Na wspomnianych obradach XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZW został wybrany Zarząd Główny PZW oraz organy (Główna Komisja Rewizyjna oraz Główny Sąd Koleżeński).

Cytując serwis „Rybomania.pl” nowo wybrany prezes po wyborach miał powiedzieć: „Mam nadzieje, że PBRyb (Polski Beton Rybacki) zostanie rozwalony i zostanie przywrócony wędkarzom Polski Związek Wędkarski bo im to się należy, gdyż wędkarstwo to nie rybactwo gdyż coś o tym wiem. Poprzednie władzę pozostawię bez komentarza, gdyż padło by z mojej strony wiele niecenzuralnych wyrażeń bo inaczej nie umiał bym tego określić. Zmiana władz to dopiero początek góry lodowej, gdyż po części to okręgi PBRyb są inne temu co się dzieje.

Wiele osób będzie zarzucało to co napiszę ale to jest moje zdanie i wiele osób może się z tym nie zgadzać.
Moje oczekiwania wobec nowego prezesa PBRyb:

• przywrócenie związku wędkarzom
  • zlikwidowanie obecnej ordynacji wyborczej i przywrócenie biernego prawa wyborczego wszystkim członkom
  • przywrócenie sportu wędkarskiego kwalifikowanego do statutu oraz wrócenie do rangi związku sportowego a nie stowarzyszenia
  • wprowadzenie składki krajowej (będzie to niezwykle ciężkie ale jest to do wykonania)
  • wywalenie betonu i większy udział młodych we władzach związku
  • koniec grabieżczej gospodarki rybackiej”

Władze i organy PZW wybrane na XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów PZW.